Nejčastější dotazy (FAQ)

JAK SE MOHU DOZVĚDĚT VÍCE DETAILŮ O DANÉ POZICI LÉKAŘE NEBO SESTRY? 

  • Moc rádi vám sdělíme nezávazně veškeré detaily, stačí zavolat na +420 602 170 756 nebo vyplňte formulář a my vám zavoláme zpět a domluvíme se.

MÁM ZÁJEM, ALE NEMOHU NASTOUPIT DO PRÁCE IHNED, JE TO PROBLÉM?

  • Není to problém, můžete nastoupit do práce v termínu, který vám vyhovuje, rádi na vás počkáme. Běžně jsou termíny nástupu za 2-3 měsíce.

KOLIK BUDU ZA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ PLATIT?

  • Neplatíte nic, zprostředkování je ZDARMA

CO SI MUSÍM JAKO SLOVÁK/SLOVENKA PRO PRÁCI V ČR ZAŘÍDIT?

  • Pro práci v ČR je v některých případech potřeba si něco zařídit, my vám přesně řekneme, jestli se vás to týká a co konkrétně a jak je potřeba zařídit, ve všem vám poradíme, nemusíte se obávat, je to velmi jednoduché

BUDU PRACOVAT PRO AGENTURU NEBO PRO DANOU NEMOCNICI? NA JAKOU PRACOVNÍ SMLOUVU?

  • Budete vždy pracovat přímo pro danou nemocnici nebo kliniku, klasická pracovní smlouva přímo s nemocnicí nebo klinikou. NEJEDNÁ SE O AGENTURNÍ PRÁCI.

JAK PŘESNĚ JSOU TURNUSY PRO ZDRAVOTNÍ SESTRY?

  • Turnusy vznikly na přání slovenských sestřiček, aby mohly jezdit domů na co nejdelší dobu vkuse a přitom mohly pracovat na plný úvazek. Vše je na dohodě, jak chcete často jezdit domů, tomu pak budou přizpůsobeny vaše směny. Nejčastěji chtějí sestřičky jezdit domů 1x měsíčně, takže pracují: 12 hodinové směny, které jsou nahuštěny, jak jen to zákoník práce povoluje tzn. cca 19-20 dní jste v ČR, včetně cca 4-6 dní volna a 10-12 dní jste doma 

JAKÉ JE UBYTOVÁNÍ A PLATÍM ZA NĚJ NĚCO?

  • Ubytování je vždy zajištěno. Druh ubytování je u každé nemocnice jiný, buď se jedná o ubytovnu nebo sdílené byty, které jsou plně zařízené. Nemocnice na ubytování vždy přispívají většinovou částkou, vy si pak doplácíte nějakou úplně malou částku nebo platíte jen energie. 

CHTĚLA BYCH JÍT I S KAMARÁDKOU, CHCEME PRACOVAT A BYDLET SPOLU, JE TO MOŽNÉ?

  • Určitě ano, většina nemocnic i tuto variantu vítá, mají zkušenost, že sestřičky jsou více v pohodě, když nastoupí ve dvojici. S velkou pravděpodobností budete moci i pracovat na stejném oddělení a určitě spolu budete bydlet.

JSEM PEČOVATELKA/SANITÁŘKA, JE I PRÁCE PRO MNE?

  • Bohužel momentálně pečovatelky a sanitářky nehledáme.

JSEM PRAKTICKÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA (ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT) JE I PRÁCE PRO MNE?

  • Prioritně hledáme všeobecné sestry, ale rádi se domluvíme i s praktickými sestrami, kontaktujte nás, zavoláme vám zpět a nabídneme možnosti práce pro praktickou sestřičku.